Apulija ir lankytinos vietos

Italija paprastai mums asocijuojasi su Roma, Milanu, Venecija, Florencija, mada, šurmuliu gatvėse. Jei Jums patinka Italija, bet nenorite triukšmo, rinkitės Apuliją. Apulija daug lėtesnė, ramesnė, istoriškai taip pat labai turtinga.
Apulija – tai vieta, kur patys italai važiuoja atostogauti, ir tai jau pasako labai daug. 
Italijos regionas su gražiu pavadinimu Apulija labiausiai nutolęs į pietryčius. Ji prasideda nuo Fortore upės vakaruose ir tęsiasi iki Santa Maria di Leuca, paties Salento pusiasalio galiuko. Regiono sostinė yra Baris. Žemėlapyje Apulija sudaro vadinamąjį „bato užkulnį". „Kulną“ skalauja dvi jūros - Adrijos ir Jonijos jūra. Kadangi šiame regione yra ilgiausia Italijos pakrantė, čia galėsite mėgautis nuostabiais smėlio paplūdimiais, žydra jūra ir neįtikėtinais peizažais. Yra šešios puikios provincijos, kurių kiekviena garsėja savo lankytinomis vietomis ir gražiais vaizdais. Šis kraštas yra turtingas daugeliu aspektų, nes čia jaučiama ir Bizantijos, ir arabų, ir romėnų, ir balkanų, ir, žinoma, graikų įtaka. Neretai mažaisiais Maldyvais vadinamoje Apulijoje kiekvienas gali surasti savąjį rojų.
Nežinote, ką pamatyti Apulijoje? Specialiai jums sukūrėme šį sąrašą, kuriame pateikiamos įdomiausios Apulijos lankytinos vietos.


Baris

Alberobello

Lečė (Lecce) - turistams pažintį su Apulija patariame pradėti ne nuo sostinės Bario, o nuo arčiau "bato kulno" esančios Lečės. Lečė yra laikoma vienu gražiausių ir išskirtiniu Apulijos regiono miestu. Tai muziejus po atviru dangum. Dėl rausvų barokinių pastatų, 40 bažnyčių (tarp jų – dviejų fasadų katedros) ir antra tiek rūmų ji dažnai vadinama Pietų Florencija.  Daug baroko architektūros paminklų – Šv. Kryžiaus bažnyčia, Lečės katedra ir kt. Yra romėnų amfiteatras, pilis, triumfo arka, archeologijos muziejus.  Aplink Lečę išsibarstę vieni geriausių Apulijos paplūdimių.
Otrantas (Otranto) - mažasis žvejybos miestas Otranto yra gražioje įlankoje, ~40 km į pietus nuo Lečė, priešais Albaniją. Otranto įkūrė graikai, romėnai, perėmė longobardai, užėmė bizantiečiai ir normanai, kurie kiekvienas paliko pėdsaką šiame pajūrio miestelyje. Otranto vis dar yra aktyvus uostas, turintis žvejybos laivyną ir reguliarius keltų reisus į Graikiją.
Brindizis (Brindisi) - tai Adrijos jūros uostas. Istoriškai miestas buvo svarbus kultūrai ir prekybai dėl geografinės padėties Italijos pusiasalyje ir natūralaus uosto. Čia yra nedaug senų pastatų. Tai daugiausia bažnyčios, pilis prie jūros Castello svevo (Brindisi), jūrų fortas. Taip pat yra senovinė kolona, ​​žymėjusi „Via Appia“ (lot. Via Appia) pabaigą. Tai buvo svarbiausias viešasis kelias iš Romos. Dabar per šį svarbų uostą prekiaujama su Graikija ir Vidurio Rytais.
Ostūnis (Ostuni) - dar kitaip yra vadinamas Baltuoju miestu. Ostuni yra ant kalvos, tad iš tolo atrodo lyg balto marmuro skulptūra – dauguma pastatų yra balti ir geriausiai iliustruoja Viduržemio jūros architektūrą. Istorinis centras, išsaugojęs viduramžių struktūrą nepaliestą, yra tikras gatvių, aikščių, siaurų alėjų, arkų ir elegantiškų laiptelių, susuktų gėlėmis, labirintas. 12 km nuo Ostuni visi gali aplankyti neseniai atrastas Montevicoli grotas, įspūdingas savo stalaktitais ir stalagmitais.
Alberobello - pati populiariausia lankytina vieta Apulijoje ir taip yra vizitinė jos kortelė. Šiame miestelyje yra hobitų namelius primenantys Trulli statiniai, kurių dalis čia stūkso nuo XV a. ir apie kurių atsiradimą sklando tik legendos. Iš išorės tai yra cilindro formos baltojo akmens konstrukcijos su kūgio formos stogu. To nerasi niekur kitur pasaulyje, ir yra saugoma UNESCO pasaulio paveldo. Norintiems pakliūti į pasaką, Alberobello viena iš privalomų krypčių.
Baris - labiausiai lankoma turistinė vieta, Apulijos sostinė. Baris vadinamas uostų, universitetų ir Šv. Mikalojaus miestu, mat vienoje iš bazilikų saugomos šio šventojo relikvijos. Bario senamiestis – Bari Vecchia – gražus ir gausus dailių gatvelių, tarp kurių įsispraudusios ne tik gyvybingos aikštės, bet ir apie 40 bažnyčių. Pradedant miesto tyrinėjimą nuo senamiesčio, aplankykite Šv. Mikalojaus (San Nicola) baziliką, San Sabino katedrą, Svevo pilį, Teisingumo koloną (Colonna della Giustizia), Mercantile aikštę, Vyriausybės rūmus, Nicolo Piccinni teatrą.
Polinjano di Madė (Polignano di Mare) -  tai žymiojo hito „Volare“ atlikėjo Domenico Modugno gimtinė, kuri yra ant skardžio. Ten pat, beje, stovi ir įspūdinga pačio Domenico skulptūra. Tai miestelis, kuris savo panorama nuginkluoja be jokių papildomų bandymų įtikti turistui. Čia, beje, vyksta nardymo į vandenį čempionatai. Miestukas didžiuojasi savo paplūdimiais: Lama Monachille įsispraudęs tarp sienų ir uolų, Costa Dei Trulli – tobulai balto smėlio, atokesnis Coco beach club – svetingas šeimoms. Italai, kaip niekas kitas, moka išnaudoti natūralų interjerą, kad iš jų sukurtų šedevrą. Puikus to pavyzdys yra garsus restoranas „Grotta Palazzese“. Restoranas įkurtas tiesiog urve, su nuostabiu vaizdu į Adrijos jūrą. Vieta iškyla 25 m virš jūros, o bangos teliūškuoja tiesiog po kojomis. Kadangi tai atvira erdvė, restoranas dirba tik šiltuoju laiku gegužės-spalio mėn. Reikia pažymėti, kad pietūs/vakarienė tokioje vietoje nėra pigi, asmeniui atsieina ~100€, tačiau romantika garantuota!
Castellana urvas - visa požeminių urvų ir grotų sistema, primenanti pasakų nykštukų buveinę. Tai tikras požeminis labirintas. Įsikūręs už kilometro nuo Castellana Grotte miesto. Ne visos grotos yra atviros turistams. Yra 2 maršrutai: 1 km ir 3 km, kuriuo nusileidžiama iki 72 m po žeme. Ilguoju maršrutu ėjimas užtrunka ~2 val. Karstiniai urvai stebina susiformavusiais stalaktitais ir stalagmitais. Gražiausia ola „Grotte di Castellana“ komplekse laikoma Baltoji Ola.  Įspūdingas ir koridorius - siauras tarpeklis, kuriuo teks eiti pėsčiomis link Baltojo urvo. Jo sienų aukštis siekia 450 m.
Tremiti salos - Adrijos jūroje išsidėsčiusias Tremičio salas rasti žemėlapyje plika akimi ne taip paprasta, tačiau tai viena svarbiausių Apulijos regiono turistinių atrakcijų. Uolėtose pakrantėse gausu grotų ir urvų, kurie ilgam paliks įspūdį. San Domino yra labiausiai išsivysčiusi turizmo sala. Keltų paslaugos iš žemyno vykdomos iš Termoli, Vieste, Rodi Garganico ir Capoiale miestelių.
Gargano nacionalinis parkas - apima visą Gargano pusiasalį. Gargano pusiasalio vidurinėje dalyje daug karstinių urvų, pajūrio grotų (Grava di Campolato), požeminių upių. Šiaurėje yra Tavolierės aliuvinė lyguma, Lesinos, Varano ežerai. Laukiniame parko Umbros miške galima dar kitaip pasidžiaugti stebuklinga Pietų Italijos gamta, kiek vėsesne ir pilna žalumos. Čia auga Alepo pušys, ąžuolai, kukmedžiai, bukai, 65 rūšių orchidėjos, gyvena elniai, šernai, lapės, barsukai ir retai sutinkamos laukinės katės. Miesteliai palei Gargano pakrantę primena prabangųjį garsenybių pamėgtą Amalfį, bet čia – mažiau prabangos, tad ir finansiškai prieinamiau. Didžiausias yra Manfredonija, kuris tikrai verta likti ir nakvynei.

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ