Atėnai ir lankytinos vietos

Atėnai – Graikijos sostinė ir didžiausias miestas. Išmintingosios karo deivės vardu pavadintas miestas žavi mitais ir legendomis apipintais istoriniais paminklais, svetingumu bei šiluma, tad į šį miestą ištrūkti galima beveik visais metų laikais. Atėnai gyvuoja jau 3500 metų ir yra vienas seniausių Europos miestų. Didingą miesto istoriją liudija antikiniai pastatai, iš kurių žymiausias yra Akropolyje esantis Partenonas, tapęs Atėnų simboliu. Atėnai laikomi demokratijos bei olimpinių žaidynių gimtine. Tai miestas traukiantis milijonus turistų iš įvairių pasaulio kampelių. Juos vilioja jūra, žavūs kalnai, istorija, daugybė lankytinų vietų. Šiandien Atėnai yra judrus didmiestis, šalies ekonomikos, finansų, kultūros centras. Jei dievini pažintines išvykas, Graikijos sostinė tiesiog privalo būti tavo kelionių sąraše! O jei norėsis karts nuo karto pabūti paplūdimyje, tą ir tikrai galėsi padaryti. 

Ką pamatyti ir aplankyti Atėnuose?
Akropolis ir jo muziejus – vienas iš labiausiai žinomų lankytinų vietų pasaulyje, pastatytas V a. pr. Kr., ant 156 metrų aukščio kalvos.  Žodis „akropolis“ reiškia „aukščiausią tašką“. Dauguma Graikijos miestų turėjo savo Akropolį – tvirtovę, kuri apsaugodavo nuo užpuolikų. Ne išimtis ir Atėnų akropolis, pastatytas ant plynaukštės, nuo kurios nebuvo sunku gintis puolant priešams. Čia atėniečiai pastatė nuostabaus grožio šventyklų, dauguma jų skirtos miesto globėjai deivei Atėnei. Akropolyje pamatysite propilėjus – didžiausius Akropolio vartus, Partenoną – šventyklą, kurioje buvo saugoma Atėnės Partenės 12 metrų aukščio statula, Atėnės Nikės šventyklą, pastatytą pažymėti atėniečių pergalei prieš persus, Erchtėjoną – šventyklą, skirtą Atėnei Poliadei ir Erechtėjui-Poseidonui, Akropolio muziejų bei kitus statinius.
Dzeuso šventykla - Graikų mitologijoje Dzeusas buvo vyriausias ir galingiausias iš Olimpo dievų, tad ir šventykla jam turėjo būti pati didžiausia. Deja, iš daugiau nei šimto aukštų kolonų šiuo metu yra išlikę tik keliolika. Kita vertus, bent truputėli prisiliesti prie šio kadaise tikrai įspūdingai atrodžiusio paminklo yra be galo įdomu.
Herodo Atiko Odeonas - tai įspūdingas teatras, stūksantis pietvakariniame Akropolio šlaite. Jį statė turtingas graikų aristokratas ir Romos senatorius Herodas Atikas. Pastatytas 161 metais pr. Kr. vietinio aristokrato užsakymu. Kai kurie sako, kad jis nužudė savo žmoną, o norėdamas išpirkti kaltę pastatė šią koncertų salę kaip paminklą savąjai žmonai. Šiuo metu čia vyksta pagrindiniai miesto festivalio renginiai, kuriuose apsilanko gariausia Graikijos ir pasaulio atlikėjai.
Parlamento rūmai - esantys Syntagma aikštėje, pastatyti XIX amžiuje. Iš pradžių jie buvo statomi kaip Karališkieji rūmai karaliui Otui I, o panaikinus monarchiją netrukus pastate įsikūrė parlamentas. Prieš parlamentą yra nežinomo kareivio kapas, kurį nuolatos saugo prezidento sargyba, vilkinti tradicinę uniformą. Kiekvieną dieną sargybos pasikeitimas atrodo lyg mini spektaklis, kurio pasižiūrėti suplūsta minios turistų.
Lykavittos kalva - 300 metrų virš jūros lygio iškilusi kalva, nuo kurios atsiveria puiki Atėnų panorama. Jos viršūnėje stūkso XIX-o amžiaus Šv. Jurgio koplyčia Jurgio, yra teatras bei restoranas. Jei pasigrožėti vaizdu norisi, bet lipti į kalvą atrodo per sunku, visada galima užkilti funikulieriumi.
Kolonakio aikštė - Kolonakio aikštė, kartu su aplinkinėmis gatvėmis sudaro prabangiausią Atėnų kvartalą, kuriame daug madingų parduotuvių, prabangių barų, kavinių, antikvariatų, meno galerijų.
Senovės Agora - antikos laikais buvo visuomeninio gyvenimo, religinis, politinis bei prekybos centras Atėnų širdyje. Tai kasdieninės veiklos centras, į kurį gyventojai ateidavo apsipirkti, pasiklausyti vykstančių koncertų ar tiesiog pabendrauti. XX amžiuje vykusių archeologinių kasinėjimų metu rasta daug šventyklų, altorių mokyklų, sporto kompleksų pastatų ir net koncertų salės griuvėsiai.
Nacionalinis archeologijos muziejus - didžiausias ir svarbiausias iš visų esančių Graikijoje. Jame eksponuojama išskirtinė kolekcija, kurią sudaro radiniai, rasti tarp neolito amžiaus ir vėlyvosios Antikos laikų.  Iš viso muziejuje yra penkios nuolatinės kolekcijos: priešistorinių radinių, skulptūrų, vazų ir nedidelių radinių, metalurgijos ir vienintelė Graikijoje – Egipto ir Artimųjų Rytų senovės kolekcija. Pirmame aukšte didžiąją muziejaus dalį užima skulptūros ir priešistorinių laikų lobiai, antrame – didžiąją dalį užima vazų kolekcija.
Romėnų Agora ir Vėjų bokštas - I a. pr. Kr. Atėnams tapus Romos imperijos dalimi, Senoji Agora – virto nepraktiška komercinei veiklai, todėl romėnai pastatė naują forumą, žinomą, kaip Romėnų Agora arba Cezario ir Augusto Agora. Ši Agora yra mažesnė nei Senovės Agora – 112 metrų ilgio. Ją sudarė didelės atviros erdvės, iš visų keturių pusių apsuptos kolonomis, o viduryje buvo parduotuvės. Prekybos centras turėjo du įėjimus: vakarinėje pusėje yra 11 a. pr. Kr. pastatyti vartai, kurių liekanos išlikę iki šių dienų, rytiniai vartai praktiškai neišlikę. Pats įdomiausias statinys, esantis šiek tiek į rytus nuo Romėnų Agoros – aštuoniakampis 12 metrų aukščio bokštas, vadinamas – Vėjų bokštu. Tai saulės, vandens laikrodis ir vėjarodis.
Monastiraki aikštė, Monastiraki bažnyčia -  viena iš patraukliausių aikščių Atėnuose. Šimtmečius Monastiraki buvo miesto komercinis centras. O dar ankščiau šioje vietoje stovėjo vienas didžiausių vienuolynų Atėnuose, tačiau XIX amžiuje archeologinių kasinėjimų metu jis buvo nugriautas. Išliko tik bažnyčia, ironiškai pavadinta „Monastiraki“ (liet. mažai vienuolyno). Daugumai turistų Monastiraki aikštė yra pradinis taškas norint aplankyti blusų turgų, kuris vyksta kartą į savaitę – sekmadieniais. Aplink aikštę yra daug gražių gatvelių, kuriose prekiaujama suvenyrais.
Nacionalinis arba Karališkasis sodas – žalioji oazė pačioje Atėnų širdyje. Sodas yra labai populiarus tarp atėniečių, ypač savaitgaliais, kurie čia atvyksta su šeimomis ir vaikais pabūti žalumos ir ramybės apsuptyje. Net 16 hektarų sodas iš pradžių kurtas kaip privati Karalių rūmų teritorija (dabar Parlamento rūmai), kurioje karališkosios šeimos atstovai galėjo lankytis nuo 1836 metų.
Plaka - tai Atėnų senamiestis, kur jūsų laukia gražiausias fonas nuotraukoms, jaukūs restoranėliai ir romantiškiausi pasivaikščiojimų maršrutai. Čia restauruoti neoklasicistiniai pastatai kontrastuoja su senais apgriuvusiais namais, kurių sienas puošia (o gal darko, nelygu, kaip pažiūrėsi) spalvoti grafičiai. Keliose turistų mėgiamiausios gatvėse pilna besifotografuojančių keliautojų, paėjus nuošaliau – jaukiau ir tyliau, ir labai gražu vakare, kai gatvelės apšviečiamos pakabinamomis lempelių girliandomis, o iš tavernų suskamba gyva graikiška muzika. Taip, tai – parodomoji Graikija turistams vilioti, bet vis tiek labai žavu.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/savaitgalio-kelione-i-atenus-ka-nuveikti-637-1003954?copied
Tai – Atėnų senamiestis, kur jūsų laukia gražiausias fonas nuotraukoms, jaukūs restoranėliai ir romantiškiausi pasivaikščiojimų maršrutai. Čia restauruoti neoklasicistiniai pastatai kontrastuoja su senais apgriuvusiais namais, kurių sienas puošia (o gal darko, nelygu, kaip pažiūrėsi) spalvoti grafičiai. Keliose turistų mėgiamiausios gatvėse pilna besifotografuojančių keliautojų, paėjus nuošaliau – jaukiau ir tyliau, ir labai gražu vakare, kai gatvelės apšviečiamos pakabinamomis lempelių girliandomis, o iš tavernų suskamba gyva graikiška muzika. Taip, tai – parodomoji Graikija turistams vilioti, bet vis tiek labai žavu.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-pulsas/savaitgalio-kelione-i-atenus-ka-nuveikti-637-1003954?copied

Atėnuose yra miesto paplūdimai, kuriuos galima pasiekti tramvajumi. Paplūdimiai yra akmenuoti, todėl pasirūpinkite tinkama avalyne, venkite uolingų vietų, kadangi jose gali būti jūros ežių. Geresni paplūdimiai: Eden, Pikrodafni, Kalanaki.

Nepraleisk geriausių pasiūlymų, naujienų ir patarimų! PRENUMERUOK NAUJIENLAIŠKĮ