Bulgarija - nepakartojamos gamtos ir didingos istorijos kraštas. Bulgarija gausiai apdovanota gamtos: čia gausybė dangų raižančių kalnų ir įspūdingų tarpeklių, o rytinę šalies dalį skalauja Juodoji jūra, siūlanti pasimėgauti 380 kilometrų ilgio pakrante. Ilgus gyvavimo šimtmečius skaičiuojanti Bulgarija nestokoja ir kultūrinio paveldo. Ryškų pėdsaką bulgarų kultūroje paliko graikai, romėnai ir slavų tautos. Tik čia galima išvystyti istorija alsuojantį romėnų amfiteatrą, pasigėrėti Antikos meistrų freskomis ir nepakartojama bažnyčių architektūra. Net devyni objektai Bulgarijoje įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Nežinote, ką pamatyti Bulgarijoje? Specialiai jums sukūrėme šį sąrašą, kuriame pateikiamos įdomiausios Bulgarijos lankytinos vietos.
Sofija - ne tik didžiausias Bulgarijos miestas, bet ir vienas iš didžiausių miestų Balkanų pusiasalyje. Jis išsaugojo daug romėnų, Bizantijos, viduramžių laikotarpio statinių.
Varna – uostamiestis Rytų Bulgarijoje prie Juodosios jūros. Tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas, galintis pasigirti tūkstančio metų istorija. Šio miesto kapavietėse rastas lobis – seniausi pasaulyje auksiniai daiktai – dabar saugomas Varnos archeologijos muziejuje. Varnoje gausu muziejų, kavinių, restoranų, diskotekų, parduotuvių. Įdomūs istorijos, etnografijos, jūrų muziejai, jūrų sodas su didžiuliu akvariumu. Linksmiausia Varnos pramoga – Primorsko parko delfinariumas.
Nesebaras - miestas muziejus, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Jame išlikęs helenistinio laikotarpio nekropolis, daugybė gilią senovę bei karus menančių bažnyčių, įvairių pastatų liekanų.
Balčikas – vienas gražiausių Bulgarijos miestų prie jūros, įkurtas ant kalkakmenio uolų prieš 2500 metų. Miestelis įžymus savo unikaliu renesanso, gotikos ir rytietiško stiliaus architektūriniu ansambliu. Tai buvusios Rumunijos karalienės Marijos rezidencija. Už 1,5 km nuo miesto centro įsikūręs Botanikos sodas, kuriame sukaupta 600 unikalių augalų rūšių iš viso pasaulio. Parke galima pamatyti nuostabią, vieną gražiausių ir didžiausių Europoje kaktusų alėją.
Sozopolis – seniausia graikų kolonija Juodosios jūros pakrantėje. Sozopolio miestas, įsikūręs Burgaso įlankos pietuose, šiandien turistus traukia ypatinga senamiesčio aura. Šiame mieste verta aplankyti viena garsiausių Sezopolio vietų – „Pagalbos miestą“. Tai bažnyčių tinklas, ypatinga architektūra praturtinantis miesto portretą. Sozopolį pamėgę menininkai, rašytojai ir keliautojai, vertinantys autentišką senamiesčio architektūrą.
Akmenų miškas – 18 km nuo Varnos nutolęs akmenų miškas buvo atrastas XIX a. 50 kv. m ploto smėlio dykumoje išsibarstė 300 įmantrių formų akmenų, vieni jų – net 6 m aukščio ir 2 m skersmens, o kai kurie iš jų – tuščiaviduriai. Tai vienintelės Europoje tokiu būdu susidariusios uolienos. Skaičiuojama, kad akmenys pradėjo formuotis prieš 50 mln. metų. Šių paslaptingų darinių kilmė aiškinama įvairiai. Dėl nuostabiai lygaus paviršiaus iš pradžių buvo manyta, kad tai – senovės šventykla, sukurta žmonių. Tiesa, šią versiją paneigė mokslininkai. Jie įrodė, kad akmenų miškas – ne vietinių šventykla, o dar vienas gamtos stebuklas.
Rožių slėnis - rožė yra vienas iš Bulgarijos simbolių. Rožių slėnyje yra auginamos ypatingos rožės, iš kurių gaminamas aliejus, tris kartus brangesnis už auksą (teigiama, kad 85% viso pasaulio rožių aliejaus pagamina būtent bulgarai). Šis slėnis įsikūręs 710 m aukštyje netoli miesto Kazanluk. Įspūdingiausias metas Rožių slėnyje – gegužė. Tada pražysta rožės ir atrodo, kad visas slėnis virto viena kvapnia rožių jūra.
Rilos vienuolynas - 1983 m. šis vienuolyno kompleksas buvo įtrauktas į pasaulinio UNESCO paveldo objektų sąrašą. Tai viena žymiausių ir populiariausių Pietų Europoje lankomų vietų. 300 pastatų kompleksas pasižymi ne tik įspūdingu dydžiu, architektūriniais ansambliais, freskomis, bet ir ilga bei spalvinga istorija, menančia ne vien aukso, bet ir priespaudos laikus. Nuo Rilos vienuolyno galima grožėtis net 36 viršukalnėmis, siekiančiomis 2000 m aukštį, Rilos kalnuose.
Pirino nacionalinis parkas – tai pietvakarių Bulgarijoje, Blagovjegrado srityje, Pirinų kalnuose, 1008-2914 m aukštyje, plytintys gamtos draustiniai. Vasarą į Pirino parką kylama pasigrožėti net 175 kalnuose pabirusiais skaidraus vandens ežerėliais, esančiais ledynmečiu susiformavusiose terasose. Iš jų liejasi smarkios upės, kad besiverždamos apačion akmeninėmis sienomis virsta gražuoliais kriokliais. Šis parkas kartu ir retų nykstančių gyvūnų bei augalų namai. Čia auga ir seniausiu Bulgarijoje tituluojamas medis – apie 1300 metų skaičiuojanti Baikušo pušis. 16 m pušis yra Bulgarijos valstybės bendraamžė!
Kaliakros iškyšulys - tai 2 km į Juodąją jūrą nutįsęs siauras žemės ruožas. Jame karaliauja vėjas. Kaliakroje išlikę viduramžių tvirtovės, pastatytos ant 70 m aukščio uolų, griuvėsiai, o pats iškyšulys apipintas legendomis. Vienoje iš olų įsikūręs archeologijos muziejus ir restoranas. Anot bulgarų, tik čia sutinkamas pats gražiausias saulėlydis visoje šalyje. Rekomenduojama turėti žiūronus – prie iškyšulio galima pamatyti delfinų.
Devetashkos ola - įspūdinga ola su didelėmis kiaurymėmis viršuje yra Bulgarijoje šalia Devetaki kaimelio, dešiniajame Osam upės krante. Ola tęsiasi ~2,5 km, o ties įėjimu jos aukštis siekia net 35 m. Čia randama daug liekanų netgi iš paleolito eros.