Jeigu gyvenate centre ar labai arti jo, Dubliną apeiti galima ir pėsčiomis. Dublino miesto centras nėra labai didelis. Visi labiausiai lankomi miesto objektai koncentruoti ties Liffey upe, O‘Connell ir Grafton gatvėmis.
Nežinote, ką pamatyti Dubline? Specialiai jums sukūrėme šį sąrašą, kuriame pateikiamos įdomiausios Dublino lankytinos vietos.
Kai kurie lankytini objektai nutolę nuo miesto, tad pasidomėkite automobilių nuoma ar kitomis keliavimo alternatyvomis. Žinoma, keliauti automobiliu kur kas paprasčiau bei greičiau.
Dublino pilis - garsiausias istorinis paminklas Airijoje. Vietoje, kurioje buvo vikingų tvirtovės, 1230 metais prasidėjo pilies istorija. Beveik visiškai sunaikinta po gaisro, restauracijos proceso metu atgimė naujam gyvenimui. Dabartinis pilies variantas susideda iš Aukštutinių ir Žemutinių rūmų, kuriuose esama paveikslų galerijos, valstybinių apartamentų, sosto salės, Karališkosios koplyčios, paslaptingųjų požemių bei kitų išskirtinių vietelių. Čia buvo rezidencija pirmojo Airijos respublikos prezidento. Šiuo metu joje vyksta iškilmingi priėmimai ir pokyliai. Nors iš išorės pilis primena gynybinę tvirtovė, tačiau įžengus į vidų lankytojai lieka pakerėti prabangos. Dublino pilies teritorijoje yra įsikūrusi Chester Beatty biblioteka - muziejus. Alfredas Česteris Beatty buvo turtingas bibliofilas, turėjęs išskirtinai gerą skonį knygoms. Jo surinkti lobynai (senovinės knygos, rankraščiai ir kiti reti kūriniai) išdėstyti per du Chester Beatty bibliotekos aukštus.
Temple Bar rajonas - vienas iš seniausių Dublino rajonų greta Liffey upės. Tai siaurų gatvelių, kuriose daugybė pub‘ų, nedidelių ir jaukių restoranėlių, kavinių, klubų ir parduotuvėlių vieta. XVII a. pradžioje ši vieta priklausė V. Templeriui, kurio vardu ir buvo pavadintas rajonas. Įdomu ir tai, kad žodis „bar“, šiuo atveju reiškė teritoriją prie upės. Vėliau ši vieta tapo visu rajonu, kuris šiuo metu garsėja siautulingu naktiniu gyvenimu. Svarbiausias lankytinais objektas – The Brazen Head pub‘as. Jis yra seniausias Airijos sostinėje. Taip pat čia stovi „Olimpia“ teatras ir „Smock Alley“ teatro pastatas, kuris yra seniausias Europoje. „U2“ gerbėjai čia ras „Clarence“ viešbutį, kuris priklausė grupės nariams.
Miesto rotušė – tai vienas svarbiausių statinių mieste. Kadaise tai buvo reikšminga miestiečių susibūrimo, politikavimo vieta. Šiandien šio pastato viduje saugomi vieni svarbiausių simbolių: didysis miesto kardas, didžioji lazda, svarbūs miesto dokumentai ir kiti lobiai.
Trinity College - tai geriausias Airijos universitetas, įkurtas 1592 m., kaip šalies atsakas Anglijai, kalbant apie Oksfordą ir Kembridžą. Pastatas - gana didelis, turi vidinį kiemą, kuriame visada pilna turistų. Už mokestį galima nueiti pasižiūrėti apie 1200 metų senumo knygos Book Of Kells, kurią parašė ir iliustravo keltų vienuoliai. Tačiau turbūt didesnį įspūdį už knygą paliks antrame aukšte esanti senoviška didžiulė biblioteka. Viskas čia kaip filme: didelė dviejų aukštų biblioteka, aukštos knygų lentynos, kurias galima pasiekti kopėčiomis, bei odiniai knygų viršeliai.
Šv. Patriko katedra (St. Patrick‘s Cathedral) - katedra yra didžiausia Airijos bažnyčia. Angliškosios gotikos bažnyčia baigta statyti 1284 m. Iki XIX a. katedra buvo prastos būklės ir stovėjo apleistame kvartale. Tačiau apie 1900 m., Guinness šeimai skyrus pinigų, Šv. Patriko katedra atnaujinta.
Kilmainham kalėjimas - pastatytas 1787 m. Jame kaliniai buvo laikomi iki 1924 m. Šiame pastate kalėjo kai kurie airių sukilėliai, dalyvavę įvairiuose sukilimuose, tarp jų ir Velykų sukilime. Per 90 min. trunkančią ekskursiją pamatysite vakarinio ir rytinio sparnų kameras, koplyčią, kiemą, kuriame įvykdytos mirties bausmės ir muziejų, kuriame eksponuojama daugybė su kalėjimo istorija susijusių eksponatų.
Jeanie Johnston laivas/muziejus - skirtas 1845–1849 m. Airijos bado aukoms atminti. XX a. pabaigoje Dublino krantinėje pastatyta skulptūrinė grupė iš šešių sulysusių žmogaus figūrų ir vieno natūralaus dydžio šuns, kurie juda link laivo tikėdamiesi juo išplaukti į Šiaurės Ameriką ir pabėgti nuo bado. Laive buvo atidarytas „Jeanie Johnston“ muziejus - to paties gyvybę gelbėjančio laivo kopija, kuris per badą atlikęs 16 transatlantinių kelionių į Ameriką išgabeno daugiau nei 2 tūkstančius airių emigrantų.
Fenikso parkas (Phoenix Park) - XVII a. įkurtame parke galima aplankyti Dublino zoologijos sodą, pamatyti Fenikso koloną, Velingtono obeliską, Popiežiaus kryžių, Airijos prezidento rezidenciją ir daug kitų įdomybių.
St. Stephen‘s Green – parkas, į kurį tikrai verta nueiti ir pasigrožėti žaluma bei margomis gėlėmis. Šalia parko yra viena žinomiausių Grafton Street, kurioje visada pamatysite ir išgirsite grojančius gatvės muzikantus. Šioje gatvėje yra ir ikoniška tapusi Bewley‘s Cafe, kurioje galima paragauti geriausios airiškos arbatos ir kavos.
Iveagh Gardens – tai rafinuočiausias ir mažiausiai žinomas Dublino parkas, tačiau vertas dėmesio. Čia pamatysite rožynus, krentantį krioklį, miškus ir atkurtus Viktorijos laikų gėlynus.
Guiness Storehouse (Guiness alaus darykla) – daugiausiai lankytojų sulaukiantis Dublino objektas. Istoriniame St. James Gate įsikūrusi ekspozicija pasakoja Gineso alaus istoriją, apžvelgia gamybos proceso etapus. Pamatysite įvairius gamybos procesus, galėsite užuosti skrudinamų apynių kvapą, paliesti įvairias sudedamąsias alaus gamybos proceso dalis, apžiūrėti įvairius įrenginius, kurie buvo naudojami gaminant alų. Pastato viršuje, įsikūrusiame bare, besimėgaudami nemokama pinta alaus, galėsite grožėtis atsiveriančia miesto panorama.
Jameson viskio muziejus (The Old Jameson Distillery) - šiame pastate viskis buvo gaminamas nuo 1780 m. iki 1971 m. Muziejuje susipažinsite su airiško viskio istorija, sužinosite kuo jis skiriasi nuo škotiško, apžiūrėsite įvairius eksponatus, audiovizualinę medžiagą, galiausiai, nemokamai galėsite išgerti 50 g Jameson viskio.
Restaurant Patrick Guilbaud – šis restoranas yra pripažintas ne tik Airijoje, bet ir pasaulyje. Atidarytas 1981 m. Dublino centre. Tai vienintelis restoranas Airijoje, įvertintas dviem „Michelin“ žvaigždutėmis. Virtuvės šefas gamina savo klasikinių šaknų nepraradusius modernius airiškus patiekalus. Tad, jei esate puikių patiekalų mėgėjas ir negailite atverti savo piniginės, apsilankyti šiame restorane būtina.
Pietinis molas (South Wall Walk) - 1 km ilgio molas prasideda Dublino įlankoje ir pasibaigia ties Poolbeg švyturiu. Čia visuomet pilna vaikštinėjančių žmonių, ypač vasaros vakarais, besileidžiant saulei.
Glasnevin kapinės – vienos žymiausių Airijoje. Čia ilsisi daug svarbių Airijos istorijai žmonių. Turai vykdomi tris kartus per dieną (11.30, 12.30 ir 14.30). Turo metu išgirsite čia palaidotų žmonių istorijas ir susipažinsite su Airijai svarbiais istoriniais įvykiais.
Killiney kalva yra į pietus nuo dviejų kalvų, sudarančių pietinę Dublino įlankos ribą. Obelisko vainikuota kalva yra 153 metrų aukščio ir iš jos atsiveria vaizdas į apylinkes: Dublinas į šiaurės vakarus; Airijos jūra ir Velso kalnai į rytus ir pietryčius; ir Bray Head ir Wicklow kalnai į pietus. Parką viešam naudojimui 1887 m. paskyrė Velso princas Albertas Viktoras, karalienės Viktorijos jubiliejui atminti, ir pavadino Viktorijos kalva. Parke yra žaidimų aikštelė, piramidės konstrukcija. Vietiniai gyventojai piramidę vadina „Norų akmeniu“. Pasak legendos, noras išsipildo, kai žmogus apeina visus piramidės lygius, užlipa ant viršutinės viršūnės ir pateikia norą žvelgdamas į Šv. Begneto oratoriją Dalkey saloje.